Návod k použití

Pro vaši představu o tom, jak je jednoduché solární vařič obsluhovat, jsme pro vás pořídili krátké presentační video s ukázkou  smažení cibule.

Nastavení na slunce a otáčení

Parabola pro soustředění paprsků se jednodušše nastaví přímo proti poloze slunce. K tomu dobře poslouží krátký kolík na konstrukci vařiče. Když je parabola správně natočená přímo proti slunci, nevrhá kolík žádný stín do stran.

Parabolu je nutné dvakrát za hodinu zkontrolovat a pootočit ve směru pohybujícího se slunce, aby kolík stále mířil přímo proti slunci a ohřev byl co nejoptimálnější.

Obsluhující osoba u solárního vařiče stojí čelem ke slunci, vařič si podle potřeby otáčí k sobě po vertikální ose. Plošina s hrncem zůstává nehybná. Ostré slunce odrážející se od vařiče oslňuje, můžete použít brýle, pracujete-li s vařičem v době, kdy je otočen na slunce. Použití chňapky k podržení nádoby, ve které se vaří, je nutností.

Pro rychlý ohřev je žádoucí použití poklice (i skleněné) a vhodného nádobí, více informací viz. Vhodné nádobí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>