Dostali jste se na stránku o šermu. Jmenuji se Jety, a jsem od jara 1998 členem pardubické skupiny historického šermu Rabidus. Vstoupil jsem do ní ještě se dvěma mými přátely, Jerrym a Honzou. Když ukážete na fotku, můžete si přečíst něco o účastnících.

Michal David

Je člověkem, který; mě dostal k šermu, s ním jsem jel na první bitvu. Já a Michal tvoříme spojovací most při společný;ch b(p)itkách kroužku přátel z Prahy a Pardubic. Podobně jako já se hodně směje a nebojí se vyrazit do nepohody do akce s nejistý;m, avšak dobrodružný;m průběhem. On byl organizátorem téhle první historpařby v Praze v ul. M. Horákové, a musím říct že se mu to povedlo skvěle, včetně zorganizovaný; šermovačky ve stromovce.

Dana Moravcová

Ahoj Dano, tebe znám už moc moc let, to se snad ani nedá spočítat. Dana je nejlepší kamarádka s Lenkou, na kterou se můžete podívat na druhý; fotce, a jako mě jí chutná mňamka (co to může jenom bý;t ?!). Taky ráda plave, cvičí, jezdí na kole a hraje na kytaru. Děvče k pohledání :-)

Zuzanka (slečna Urbánková, ul. Urbanová)

Zuzka by neměla chybět na žádný pařbě, kterou kdokoliv pořádá (a taky většinou pokud o něčem ví, tak tam nechybí). Je tak akční, komunikativní a plná energie, že ji podezřívám, že ji dočerpává každej úplněk při nějakým druidským obřadem v temném lese na stromovce :-). Potkat ji na bitvě je prostě radost, nepotkat ji tam - to nejde, ona si vás najde.

To jsem já, Jety

Jak vidíte, posadil jsem se před pěknej kousek masíčka. Co se jídla tý;če, mám nejradši štrůdl, jabkový; lívance, kuře pečený; na pivu a mlíko. Jestli se někdy doslechnete o tom, že by vás někdo zval na historickou párty do Zderazu u Proseče, neváhejte. Je to tam super.

Ondra

Zástupce Arienů na tý;hle párty. Všichni obdivujeme jeho plátovou zbroj a ůderný způsob boje. Ten když se do toho opře, tak skutečně (bez keců) lítaj z meče jeho a soupeřova jiskry!

Jerry (Pavel Jurák)

Tenhle připíjející človíček patří mezi nejlepší kamarády, co mám. Ještě nikdy jsme se neporvali, a pokud vím, víme toho vzájemně o sobě moc moc moc. Snad mi odpustí, když na něj prozradím, že v soukromém životě rád maluje, pěstuje fůru rybiček a v současnosti studuje chemii v Pardubicích.

Honza (Jan Novotný)

Honza spolu se mnou a s Jerrym tvoří zdravé jádro pardubických šermířů, který vytvořili družbu s Prahou. Všichni 3 jsme v SHŠ Rabidus (v překladu Zuřiví, Zběsilí). Jinak Honza je z nás tří rozhodně nejlepší šermíř, ale je přehnaně skromný a nikdy by to o sobě sám neřekl. Je to ale vidět už na první pohled z fotky. Co naplat snad jednou budeme jako on ... :-) Pozn. J.T.ho :Takhle to dopadne, když někoho pustíte ke klávesnici, ať o sobě napíše pár stránek...

Pavel (Pavlík Hlavička)

Je příkladem rytíře duší i srdcem. Jinak navenek je to takový hodný, tichý chlapec, který se svojí nastávající chotí slečnou Luckou tvoří krásný a inspirativní páreček. Jinak je nejlepší kamarád s Mikem

Martin Dohnal

Na našich akcích mu občas říkáme bard, zejména pro jeho hluboký, zvučný hlas, schopnost hrát na kytaru a vůbec. Bojuje se lehčím, jednoručním mečem, a udivil mě tím, že si sám dokázal doplést kroužkovou košily. Vězte, že já splácal rukavice a docela mi to stačilo...

Pavel David (mladší bráška Michala)

Pavel je nejmladším člověkem na fotce. Nevím o něm skoro nic, akorát že vypadá starší, než je...

žrádlo, papání, dobrůtky, jejej

Tak takhle jsme si spravovali bříška. Jenom abyste měli vy, co jste tam nebyly vztek, tak tam bylo spousta vína, medoviny, moštu, mlíka, dále kvádr sejra, kus slaniny, koláče, bábovka, štrůdl, kysané zelí atd... Chtěli byste se taky něčeho podobnýho zůčastnit ? Jestli máte podobný; zájmy jako my, tak mi napište něco o sobě a uvidíme :-)

Můj meč, vý;robce D.J.L. HK (2200 kc)
Zradlo Muj velky pritel Jerry Ondra od Arienů To jsem ja, Jety panna Danna aus Bohdanetz Michal David von Schwabenburg Zuzanka Pavel Hlavicka Martin Dohnal Zradlo Jety Jerry Honza Novotný; Ametyst Zuzanka Urbanová Martin Dohnal Pavel David Pavel Hlavička Michal David Ondra