Zpráva z mise č. 1

Zdravíme všechny naše přátele a příbuzné z Irska. Toto je první zpráva o našem dobrodružství pro ty.

Let proběhl bez problémů, jen se kvůli proti nám vanoucímu větru letadlo opozdilo o 20 minut. Na letišti v Dublinu jsme zjistili, že Lence někdo ukradl z horní kapsy baťohu na ZIP mobil, takže jsme měli možnost vyzkoušet naši angličtinu při vyjednávání této události s letištní obsluhou.

Do hostelu jsme dorazily neznaje místní poměry autobusem AirCoach Bus za 7 € na osobu, přičemž asi o pět metrů vedle měl zastávku normální MHDčkový za 1.5 € na osobu. No, chybami se člověk učí J.

Když jsme dorazili do hostelu, kde jsme se v pořádku ubytovali, byli jsme oba pořádně utahaní s tahání celkem 70 kg kufrů z asi 1km vzdálené zastávky autobusu.

Na pokoji s námi bydlelo asi 8 dalších podivných „slečen“, které se vrátili asi ve 4 hodiny ráno, vesele se smějíce a povykujíce.

Už jsme si našli krásně upravený park poblíž knihovny, kam jsme si šli včera a dnes ráno zaběhat (dnes v dešti).

Máme tajného spiklence ve vrátným, který se smál, že chceme jít běhat v dešti (je to takový málomluvný černoch).

Jsme přímo v centru Dublinu, a přesto ovzduší je tady zřejmě ještě lepší než v Pardubicích. Vysvětlujeme si to častými dešti a blízkostí moře. Dýchá se nám tedy moc dobře.

K snídani můžeme snít kolik chceme trustových chlebů s máslem a s marmeládou a vypít kolik chceme kafe, čaje a džusu, čehož jako správný Češi s vervou využíváme.

Dnes nás čeká koupě SIM karty irského operátora a návštěva knihovny, kde doufáme že seženeme zadarmo Internet. Zatím nejlevnější připojení pro náš notebook (tady mu říkají laptop) jsme našli 1 € za 30 minut Internetu.

Ahoj a mějte se krásně