Index korupce dle Amnesty international VS Množství povinného očkování v EU v jednom grafu

Injekční stříkačka, Zdroj obrázku: cz.depositphotos.com/10089207/stock-photo-syringe.htmlPočet očkování v povinném očkovacím kalendáři není stejný pro všechny země EU, některé jich tam mají hodně (jako Česká republika), některé žádné. Většinou země, v nichž je delší tradice demokracie, povinná očkování nemají. Z každého povinného očkování profituje farmaceutický průmysl, protože očkování platí stát a spotřeba produktu je tak zaručená.

Přemýšlel jsem, jak hodně rozhoduje počtu povinných očkování zralá profesionální úvaha kvalifikovaných zdravotníků. A jaký vliv má tlak a lobování ze strany výrobců očkování? Napadlo mě srovnat počet očkování s ochotou úředníků podlehnout lobystickým tlakům – tedy indexem korupce. Výsledkem je tento graf – interpretaci nechám na každém z vás.

Graf zavislosti korupce na poctu povinnych ockovani

Zdrojová data ve formátu Excel: Graf zavislosti korupce na poctu povinnych ockovani

Ovzduší Pardubicka je opět v ohrožení

Není to tak dlouho, co jsme my, občané Pardubicka a okolí, společně odvrátili hrozbu spalovny nebezpečného odpadu v Rybitví, kterou tady hodlala postavit firma AWE. Nyní je to firma Severní energetická (majitelem je Pavel Tykač), která se snaží vydělat na našem zdraví. Hodlá totiž zmodernizovat elektrárnu v Chvaleticích, která je největším znečišťovatelem ovzduší v kraji. A co hůř, dělá to v tichosti, bez možnosti veřejnosti se k celé akci vyjádřit prostřednictvím řízení EIA. A proč je vlastně modernizace takový problém? Pojďme si zodpovědět některé otázky s modernizací související.

Co se vlastně teď v Chvaleticích děje?

Počátkem roku začala výměna zastaralých filtrů na komíně za modernější, které sníží emise dusíkatých plynů a částečně odprašní spaliny proudící do ovzduší. To zní jako skvělá zpráva, jenže …

… Celý článek »

How to move multiple tasks in Google tasks window (workaround)

Hello,

because of its simplicity and easy to use both mobile and desktop version, I am using Google tasks for my TODO lists. I use it also to remember information all sorts of information, like addresses that I am due to visit or scheduled but connections. This is because I can easily write it down on my computer and later on the way recover the information on my smartphone.

What I am missing is bulk move of multiple tasks to another lists. Though the feature is not there, you can use this workaround:

  1. Create a temporary task (called for example “To move”) in the task list where are your tasks you want to move
  2. Drag and drop first task just under this new task and hit <Tab> key (it will indent this task to be child of the task above)
  3. Drag and drop all other tasks you want to move under “To move” task – they will be indented automatically, unlike the task in previous step.
  4. Edit details of “To move” task (by clicking right arrow icon next to task title) and move task to another list by choosing it from combo box “Move to list” –  the task moves to new task list with all its children
  5. Go to the new list where tasks moved, unindent all moved tasks and delete “To move” task

Hopefully, the feature will be added to GTasks soon by google, hope this easies your life a bit until it is there.

Za co můžeme být vděční mouchám

Tenhle příběh začíná proběhnutím na Kuňku a zpátky. Lehám si na koberec, spokojeně rozehřátý, příjemně unavený a očekávám chvilku relaxace. Do toho přilétá moucha a sedá si mě na kotník a příšerně začne šimrat. Málem jsem ji zaplácnul! Ale pak jsem si vzpomněl na cvičení tai-či a meditaci Či-kung. Při ní člověk nehnutě stojí, ruce před sebou, a vnímá, co se děje. Je těžké udržet vědomí v každičkém místě vašeho těla. Rada učitele zní, někdy pomůže se místa dotknout rukou – stehna, krku, vlasů. V tu chvíli se vědomí do bodu přesune a část těla se procítí a provnímá.

No a přesně tuhle službu pro nás dělají mouchy :) Šimrání je natolik intenzivní pocit, že okamžitě získá daná část těla naši pozornost.

A když se to podaří, moucha láskyplně přelétá jinam, kde máme “mentální” díru. Takže milá moucho, velké díky za pomoc při uvědomování si těla! A já tě málem zaplácnul, no jo, nevděk často světem vládne :)

Jak si výhodně pořídit 3D RepRap tiskárnu

Technologické centrum v Hradci Králové vyslyšelo moji prosbu a organizuje workshop na tvorbu vlastní 3D tiskárny za zvýhodněných podmínek. Já se určitě zúčastním – přidejte se taky, jestli vás to zaujme. Jsou volná místa pro 4 další týmy.

Protože techn. centrum část nákladů sponzoruje a poskytne prostory, cena je pro jeden tým (= 1 tiskárna) 13 tisíc (normální cena za podobný workshop je kolem 17 – 20 tisíc). Dvoučlenný tým si pak odnese vlastní tiskárnu domů.

Více informací a možnost přihlásit se přes facebook

Fotografie z areálu firmy AVE CZ

Fotografie byly pořízené před dvěma lety ve skladu nebezpečného odpadu u spalovny v areálu firmy AVE CZ, Semtín u Pardubic.
Areál obsahoval řadu nádob s nebezpečnými chemikáliemi v dost špatném stavu. Některé sudy byly prorezlé a natekla do nich dešťová voda, většina nádob byla vystavena povětrnostním vlivům. Nádoby volně stály na betonovém podkladu.

Asi dvě z těchto fotografií vyšli sice před dvěma roky v místním tisku, ale v souvislosti s obnovenou snahou firmy AVE CZ dotáhnout nesmyslnou spalovnu do konce je znovu publikuji.

Sklad nebezpečných odpadů, AVE CZ, Semtín 2009

Link na galerii na Google Picasa

Stát stahuje Infanrix hexa kvůli mikrobiolog. kontaminaci

Sdělení SÚKL ze dne 6.10.2012 pro léčivý přípravek INFANRIX HEXA

Celý text sdělení: Stránka se sdělením, PDF s rozhodnutím

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje:
Státní ústav pro kontrolu léčiv, na základě § 98 odst. 1 a § 99 odst. 1 písm. a) zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů (zákon o léčivech), ve znění pozdějších předpisů informuje, že na základě opatření držitele rozhodnutí o registraci, společnosti GlaxoSmithKline Biologicals S.A., Rixensart, Belgie se stahuje z úrovně zdravotnických zařízení léčivý přípravek:

INFANRIX HEXA

Léčivý přípravek se stahuje z důvodu závady v jakosti: riziko potenciální mikrobiologické kontaminace.

V přiloženém dokumentu Infanrix Hexa_nejčastější otázky pacientů.pdf, soubor typu pdf, (96,36 kB) se dále píše, že jde o dobrovolné stažení iniciované firmou GlaxoSmithKline a že vlastně přípravek je podle všech testů naprosto v pořádku (a že ho stahují ne proto, že by byl špatný, ale kvůli možnému riziku při výrobě – to mi rozum nebere).

Co možná nevíte

Infanrix Hexa je v Čechách používaná jako hexavakcína. Vyrábí jej firma GlaxoSmithKline. Nedávno prohrály soudní spor a musí zaplatit 3 miliardy dolarů. Důvodem je, že v Americe propagovali svoje antidepresiva pro neschválená používání a také úmyslně tajili informace o vedlejších účincích léku Avandia proti cukrovce.

V minulosti žalovala rakouská novinářka jinou farmaceutickou firmu (Baxter) kvůli tomu, že úmyslně šířila virus ptačí chřipky. Od Baxteru česká vláda nakoupila 12 miliónů vakcín proti ptačí chřipce – viz. např. článek na idnes Vakcíny proti prasečí chřipce dodá firma, která poslala nakažené vzorky.

Legend of Grimrock – Sword of Nex solution as Autohotkey script

Hi guys, in this post you will find a way how to solve the Sword of Nex Grimrock puzzle by externally emulating necessary keyboards by handy utility SW called AutoHotKey.

… Celý článek »

Touchtable Multitouch Device With Rear Projection Ala Microsoft Surface

This weekend I have joined my touchtable project with rear projection screen table made by Ivan Habrun.

This posts introduces a result of our joined effort - Touchtable with rear project ala Microsoft Surface multitouch device. By combining these technlogies we have created a working prototype of multitouch interface that has similar features as Microsoft Surface but just fraction of costs.
The projector used is BenQ MP776ST with buying price approximately 1200€, depth camera tracking my fingers is Microsoft Kinect.

Video

Video shows whole hardware assembly and how the BenQ projector and Microsoft Kinect are placed. First I use my Sketchup plugin to show multitouch properties of the interface and at the and I control Crayone Deluxe game with my fingertip, drawing objects that immediately appear on the table.

More information about TouchTable project and how to download and install it can be found here: http://jetensky.net/blog/2011/12/18/touchtable/

If you are interested in using this table for your project, please contact Ivan Habrun (ifko5<..put..roller..here..>hotmail.com) for more information.

How to get OpenCV (EmguCV) Image from Primesense Kinect RGB camera

Previous article shows how to  construct OpenCV Image from data comming from Kinect Depth camera using Primesense drivers. This article shows the same for Kinect RGB camera. Instead of constructing Image we will construct RGB Image .

Solution

The code  takes RGB map from _rgbGenerator (OpenNI.ImageGenerator) and calculates RGB image (new Image<Bgr, Byte>(width, height)). Code presented uses unsafe sequences and array pointers to maximize the speed (you need to set up compiler with unsafe option).

… Celý článek »

Další stránka »